לייעוץ מקצועי חייגו: 074-7011169
מפות אלבד

מפות אלבד

תמונה של מפות אלבד

מפות אלבד – בד ארוג לעומת בד לא ארוג מפות אלבד עשויות מבד לא ארוג, ידידותי לסביבה, לא רעיל, לא מחליק, עמיד במים, אופנתי וזול. סוג זה של מפות מתאים מאוד למסעדות, לבתי מלון, לאירועים ולפעילויות בחוץ.

כשאומרים מפות אלבד, כבר יודעים שמדובר בבד שאינו ארוג ואינו סרוג. בעוד שייצורם של בדים לא ארוגים דורש רק מספר קטן של שלבים, בייצור של בדים ארוגים או סרוגים יש צורך קודם כל להפוך את הסיבים לחוטים, אחר כך לארוג או לסרוג את החוטים האלה כדי שיהפכו לבדים. הטקסטיל הקונבנציונלי – כמו בגדים, סדינים, מגבות ריפודים, וילונות או מפות – עשוי מבדים סרוגים או ארוגים.

מפות אלבד באיכות גבוהה

הבדלים בשלבי הייצור של מפות אלבד לעומת מפות מבדים ארוגים או סרוגים?

הליך הייצור של מפות אלבד דורש פחות שלבים מאשר הליך הייצור של מפות מבד ארוג או סרוג. כמו כן, משך הייצור להכנת יריעות האלבד הוא הרבה יותר מהיר מאשר משך הייצור הנדרש להכנת בדים ארוגים או סרוגים. בגלל המהירות הגבוהה יותר ומספר השלבים הקטן יותר הנדרש לייצורם – הייצור של בדי אלבד הוא הרבה יותר זול.

מאפיינים של סיבי אלבד – בעת הייצור של בגדים או מפות אלבד, הסיבים נקשרים זה לזה על ידי סיבוכם באופן מכני ומתקשרים כימית באמצעות תרכובת דמוית דבק או באמצעות התקשרות תרמית (כאשר משתמשים בסיבים נמסים ונעזרים בחום כדי להמיס את הסיבים זה לזה).

אלבד הוא חומר קל וחלש יותר מבדים ארוגים או סריגים. האלבד לא עמיד בכביסה, מה שהופך חומר זה לבלתי מתאים ליישומי לבוש עמידים. מכיוון שאלבד זול לייצור, הוא אידיאלי לייצור מוצרים חד פעמיים כמו מגבונים, מוצרים רפואיים, מוצרי היגיינה נשיים, חיתולים חד פעמיים, מפות ועוד.

עוד מוצרים שתמצאו אצלנו

כפפות לטקס באיכות גבוהה >>  | ביגוד מגן חד פעמי >> 

מאפיינים של בדים ארוגים

בדים ארוגים מיוצרים באמצעות אריגה על נול. בדים אלה עמידים בכביסה וניתן להוסיף להם גימור שיניב תכונות רבות ושונות (כמו עיכוב בעירה או דחיית מים). תכונות החוטים המשמשים לאריגת הבד הן משמעותיים לביצועים המאפיינים את הבד. לדוגמה, אם רוצים בד שנמתח יותר, אפשר להוסיף לסיבים כמה סיבים אלסטומריים (elastomeric).

מאפיינים של בדים סרוגים

בניגוד לבגדים או למפות אלבד, בד הסריג נוצר על ידי שזירה של החוט. מכונות סריגה עושות אצ אותה עבודה שעושות מסרגות היד. בדים סרוגים הם רפויים ולכן הבד עלול להתכווץ בכביסה.

רוב בדי הסריג המיוצרים היום מכווצים מראש לפני שיוצרים מהם בגד, ובכך מבטלים רוב הכיווץ שעלול להתרחש בכביסה. בדים סרוגים נוחים ומחממים, ומסיבה זו את הסוודרים עושים מסריגים.

כפי שניתן לראות ישנם הבדלים בין בגדים או מפות אלבד לבין בדים ארוגים או סרוגים ולכול סוג של בד יש שימושים משלו. המטרה העתידית היא לייצר בגדים ומוצרים טקסטיל אחרים מחומרי אלבד שיהיו נוחים, עמידים וחסכוניים לייצור. זו עדיין לא הושגה, אבל יש למה לקוות.

 

שתפו עם חברים
צרו קשר
074-7011169
ג'לג'וליה, כביש 531 מערב
א‘-ה‘ 08:00-16:00
השאירו פרטים ונחזור אליכם