לייעוץ מקצועי חייגו: 074-7011169
חרמונית

חרמונית

תמונה של חרמונית

חרמונית – הלבוש המתאים כשהטמפרטורות יורדות במקומות שבהם הנשימה שלכם נשארת תלויה באוויר, אסטרטגיית הלבוש היא המפתח. הנה כמה טיפים שיעזרו לכם להתלבש היטב כשהטמפרטורות יורדות.

שכבות, שכבות בכול מקום

כאשר חושבים על בגד מתאים לתנאים של שלג, למשל, ישר חושבים על חרמונית. אבל זה לא מספיק. לבישת שכבות מאפשרת לכם להתאים את התרמוסטט של הגוף לכול מצב תוכלו להוסיף או להסיר פריטים, ולשמור על רמת נוחות אחידה, ככול שחלים שינויים בתנאים וברמות המאמץ שלכם.

אסטרטגיית הלבוש בשכבות, כשמעל אתם לובשים חרמונית, תוכל לשמור על החום והיובש של הגוף. זה חשוב במיוחד במזג אוויר חורפי שבו הטמפרטורות יורדות מתחת לאפס.

כדי להתלבש נכון בתנאים של מזג אוויר קר, אתם זקוקים לשלוש שכבות בגדים שיעבדו יחד ויספקו חום מקסימלי:

איך לבחור את שכבת הבסיס?

האם רק חרמונית יספיק? לא מומלץ לבחור עוד שכבות כגון: תחתונים ארוכים (גטקעס) ישמרו על עור יבש במידת האפשר. עור חם מתחיל בעור יבש, ולכן תפקידם של הגטקעס הארוכים הוא להרחיק מכם זיעה (עור רטוב הוא מתכון להתקררות).

בד: חומר סינתטי כמו פוליאסטר, מעולה מבחינת הנדיפות והייבוש. צמר מרינו רך ולא מגרד הוא אפשרות טובה למכנס שעשוי מסיבים טבעיים.

עובי ומשקל: בד במשקל כבד הגיוני לטמפרטורות מתחת לאפס ולרמות פעילות נמוכות. בד במשקל בינוני הוא בחירה טובה לכול מצב.

חרמונית איך לבחור את השכבה האמצעית?

מעיל פליז יתרום לשמירת חום הגוף ככול האפשר. זו השכבה הבידודית שתפקידה לשמור על חום הגוף שלם.

חומר בידוד: כשמדובר על קור רציני, אז ז׳קט נפוח יתאים. פוך גם הוא נהדר אבל לא אם הוא יירטב. ז׳קט נפוח עם מילוי סינתטי הוא אפשרות טובה בתנאים לחים.

עובי בידוד: יש משתנים רבים המשפיעים על החום כמו רוח, גשם ורמת פעילות. לכן, קשה לקבוע את עובי הבגד הנדרש כדי שישמש כחומר מבודד מתאים.

כיסוי מלא: ארזו זוג מכנסי צמר או מכנסיים מבד מבודד, כך שחציו התחתון של הגוף יישאר חם כמו החלק העליון. ֿ

עוד מוצרים שתמצאו אצלנו:

חד פעמי בסיטונאות>>

כפפות לטקס ללא אבקה באיכות גבוהה>>

איך לבחור את השכבה החיצונית?

מעיל גשם או חרמונית, יגנו עליכם מפני גשם ורוח. מדובר בקו ההגנה החיצוני שלכם. תפקידה של שכבה זו הוא להגן על השכבות התחתונות מפני גשם, רוח ושלג.

הגנה מפני גשמים: שכבת בסיס מנדפת יכולה לשמור על עור יבש, אבל מה שיורד מהשמיים מרטיב אתכם מבחוץ. לכן, כדאי ללבוש חרמונית עמידה למים.

לסיכום המאמר

הגנה נושמת: הזעה, שנפגעת על ידי האיטום של שכבת הבסיס, מחפשת דרך לברוח. לכן, מומלץ ללבוש שכבת מעטפת, כמו חרמונית, שיכולה לנשום ולנדף את הזעה. החדשות הטובות הן שכל מעטפת חיצונית שהיא עמידה למים, עמידה גם לרוח.

מכנסיים חיצוניים: קרסוליים רטובים זה לא כיף, אז חשוב לוודא שאתם לובשים מכנסיים ומגפיים שמכסים היטב את קרסולי הרגליים. מומלץ להוסיף זוג קרסוליות למכנסיים.

שתפו עם חברים
צרו קשר
074-7011169
ג'לג'וליה, כביש 531 מערב
א‘-ה‘ 08:00-16:00
השאירו פרטים ונחזור אליכם