לייעוץ מקצועי חייגו: 074-7011169
שקית גופיה

שקית גופיה

תמונה של שקית גופיה

שקית גופיה – בשנות ה-60 של המאה ה-20 הפך הפלסטיק לפופולרי. פוליאתילן (Polyethylene), שהוא היום אחד מחומרי הפלסטיק הנפוצים ביותר בעולם נוצר לראשונה ב-1898 ולאחר מכן שוב בשנת 1933. אבל רק בשנת 1953 מישהו הבין איך לייצר פוליאתילן בצפיפות גבוהה – הפלסטיק המשמש בדרך כלל לייצור שקיות ניילון.

אז איך נולדה אותה שקית גופיה המשמשת אותנו היום?

חברה בשוודיה בשם Celloplast, שמכרה רצועות תאית, פיתחה דרכים להשתמש ולמכור חומר זה. בשנות ה-60 הגישה החברה בקשה לקבלת פטנט אמריקאי עבור ״צינורות למטרות אריזה״. הרעיון היה מבוסס על כך שאפשר לאטום את ׳צינור׳ הפלסטיק המונח שטוח, במרווחים קבועים, כדי ליצור את חלקה התחתון של השקית ולהשאיר אותה פתוחה בחלקה העליון, כך שאפשר יהיה להכניס לתוכה דברים.

זה כשלעצמו היה רעיון טוב למדי, אבל אחד העובדים חשב על רעיון טוב יותר: לאטום את תחתית ׳הצינור׳, אבל בצד השני לפתוח חלק מ׳צינור׳ הפלסטיק כדי ליצור ידיות. בשנת 1965 השיגה חברת Celloplast פטנט אמריקאי על הרעיון שנקרא היום שקית גופיה. למעשה, כל שקית ניילון שאנחנו מקבלים או רוכשים בסופרמרקט, מעוצבת היום בצורה של שקית גופיה.

עוד מוצרים שתמצאו אצלנו:

כפפות חד פעמיות >> | למעבר לקטגוריה כפפות ניטריל >>

מה הפך את הפוליאתילן לחומר כל כך פופולרי?

אז אולי חשבתם ששקיות הפוליאתילן, כולל אותה שקית המכונה שקית גופיה, היו כאן מאז ומעולם, אבל הן חדשות יחסית בחיי היומיום שלנו. רובנו משתמשים כל יום בשקית גופיה כדי לשאת את הקניות, לארוז את האוכל או למלא אותה באשפה. אין ספק שחומר זה השתלב באופן נפלא בחיים שלנו.

זה נובע גם מכך שהפוליאתילן הוא כל כך רב-גווני והוא מציע קשת רחבה של שימושים. חומר זה יכול ליצור מוצרים שהם עמידים למים, אטומים לאוויר, מעוצבים בכול סגנון, צבע, גודל ועובי. ויש היום מעט חומרים שמציעים לנו כל כך הרבה יישומים שונים.

על הסוגים השונים של הפוליאתילן

בעוד שהבסיס של הפוליאתילן הוא זהה, ישנן היום וריאציות רבות לחומר זה. לאחרונה חדר לשוק ׳הפוליאתילן המתכלה׳, שהומצא כדי להתמודד עם החששות הנוגעים לזיהום הסביבה, תוך שהייצור משתמש בעוביים שונים של חומר בהתאם ליישום המיועד. אפשר לראות זאת בקלות בשקיות הגופיה שמחלקים בסופרמרקט לעומת אלה שאנחנו קונים בעצמנו, כדי לראות הבדל ניכר בעובי ובאיכות של הפוליאתילן ששימש לייצור כל מוצר.

לכן, כאשר היצרנים מחליטים על סוג הפוליאתילן הנדרש לייצור כל מוצר, הם חושבים על דרכי השימוש בו. לדוגמה, שקית לפסולת נייר יכולה להיות דקה יותר משקית המשמשת לפסולת גינה. זה אולי נשמע לכם כמשהו די מובן מאליו, אבל תתפלאו כמה פעמים אנשים רוצים לחסוך בעלויות ומשתמשים בשקיות ניילון שלא יכולות לעמוד בעומס המוטל עליהן, רק כדי לחסוך לעצמם כמה שקלים. בסופו של דבר, זה עולה להם יותר.

דוגמה טובה מתחום שלא משתמש בפוליאתילן הן כוסות הקפה המתכלות. כמה פעמים הייתם צריכים להשתמש ביותר מכוס אחת, כי הכוס לא הציעה בידוד מספיק מפני החום וחששתם לשרוף את הידיים שלכם? כך גם כשמדובר ב- שקית גופיה, לרכישה של חד פעמי בסיטונאות לחצו כאן>>

שתפו עם חברים
צרו קשר
074-7011169
ג'לג'וליה, כביש 531 מערב
א‘-ה‘ 08:00-16:00
השאירו פרטים ונחזור אליכם